Zástupci Slovácka spolupracují na vzniku metodiky pro hodnocení turistických oblastí ČR

Národní agentura Czech Tourism řeší, jak měřit výkonnost destinačních organizací v cestovním ruchu. Vysoká škola hotelová v Praze byla pověřená tím, aby zpracovala metodiku budoucího hodnocení a Slovácko je u toho. Prvního setkání 11.9.2019 na půdě vysoké školy se účastnilo 15 oblastních či krajských destinačních organizací a mezi nimi jak zástupce Turistické asociace Slovácko (zastupující jihomoravskou část oblasti) tak i Regionu Slovácko (zastupující východomoravskou část oblasti).
Zástupci „destinaček“ společně vyslechli aktuální stav projektu „Indikátory pro měření výkonnosti destinace a DMO pomocí metody 3E“. Vyzkoušeli si na vlastní kůži navrhovanou metodiku stanovování cílů a jejich indikátorů a společně usoudili, že tento způsob je cestou, jak „měřit“ práci destinačních organizací.
Návrh předpokládá, že každá oblast má vlastní priority a hledá metodiku, ve které by samy „destinačky“ stanovily vlastní indikátory postupným rozkladem svých cílů na dílčí ukazatele. Zástupci organizací pod vedením lektorů z univerzity pracovali ve skupinách. Při práci si vyzkoušeli nejen danou metodu, ale současně si mezi sebou vyměnili zkušenosti ze svých regionů, což bylo obohacující nejen pro ně, ale i pro lektory, kteří budou na metodice dále pracovat.

Chcete s námi spolupracovat?
Obraťte se na nás


  • Turistická asociace Slovácko, z.s.
  • Masarykovo náměstí 115/27
    695 01 Hodonín
  • Ing. Josef Smetana – předseda
  • +420 777 328 052
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Zdeněk Šmýd – manažer
  • +420 775 004 523
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Čtěte náš newsletter


Dokumenty

Title

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.